Větvičky

KLUB VĚTVIČKY se koná ve středu od 10:00 hod.

(Zpráva ze dne 12.10.2022)

Klub Větvičky je pro menší děti od 1,5 roku a pro jejich maminky, či tatínky, babičky, dědečky :-)

Přihlášku do klubu Větviček posílejte na email Irena.sulcova(zavináč)seznam.cz

Otevíráme možnost malým dětem zažívat krásy přírody VE SPOLEČENSTVÍ se svými kamarády a maminkami či tatínky, babičkami, dědečky či tetami. Zvyklosti, rituály, pravidelný pobyt venku, známé přírodní prostředí - děti pak mohou, v případě zájmu, snadněji navázat v programu lesní mateřské školy Stromeček, kde jsou již bez maminky.

O co nám jde?

Chceme, aby i ti nejmenší měli možnost objevovat přírodu, pohrát si a aktivně načerpat podněty, zážitky, které je tolik obohacují. Trocha deště nebo sněhu nás nezastaví. Budeme si hrát v parku, na louce, na poli, v lese či u rybníka. Přírodu budeme zkoumat všemi smysly. Některé naše zážitky si namalujeme, případně si z nalezených pokladů přírody vyrobíme dárečky.

Program na 1,5 hodiny: úvodní básničky, tematicky zaměřená procházka s aktivitami, které podporují všestranný rozvoj dětí včetně jemné i hrubé motoriky, využívání Montessori pomůcek, učení se o přírodě a společné hry v přírodě. Program pokračuje společnou svačinkou a tvořením.

Praktické informace:

Kdy: středa od 10 hodin.

Kde: sraz před zámkem Měšice (či bude upřesněno dle plánovaných aktivit)

Pro koho: zejména pro děti mladších 3 let v doprovodu rodiče - maminka, tatínek, babička, teta.... Trasy budou případně přizpůsobeny kočárkům.

S sebou: podložku na sezení, nepromokavé oblečení, pro děti náhradní oblečení, svačinka, pití.

Kontakty: Irena Šulcová, irena.sulcova(zavinááč) seznam.cz, tel. 737283437, příp. lesnims.stromecek(zavinutec) seznam.cz. Provázet budou střídavě 2 lektorky.

Na každou lekci je nutné se předem přihlásit, nejpozději večer před, abychom věděli, kolik se nás sejde a abyste také získali aktuální informace o srazu. Jezdíme občas na výlety.

Cena:

150,- Kč za jednu lekci jednorázově za rodinu

700,- Kč za 7 lekcí, vstup formou pernamentky, která bude mít platnost 3 měsíce.

První lekce je ukázková a bude tedy zdarma.

Platby posílejte prosím na účet číslo 2201507931/2010 vedený u Fio banky, do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení.