Náš tým

Bc. Lucie Zelená - průvodce, pedagog

Vystudovala jsem Univerzitu J.A.Komenského, obor Speciální pedagogika-vychovatelství. Mám zkušenosti s různými věkovými skupinami dětí a také s rozdílným druhem učení. Pracovní zkušenosti mám jak z pozice učitelky MŠ, tak z pozice lektorky tance - Hip Hop, když jsem při DDM vedla svoji taneční skupinu. Dobrovolnicky jsem pracovala s dětmi v komunitních a dětských centrech v ČR i v Evropě, nejvíce ve Španělsku.

Svůj volný čas ráda trávím tancem, během v přírodě, ráda cestuji, čtu a dále se vzdělávám v tanečně-pohybové terapii. Také se učím hře na ukulele a vůbec mám ráda prorůstový přístup ve všech činnostech, které dělám. Stejným způsobem podporuji i děti. Rezonuje se mnou minimalismus a zodpovědnost za ekologickou stopu. Ráda trávím čas v přírodě, která mi dodává energii a vnitřní klid. Příroda vidím jako místo svobodného pohybu a prostor pro vyjádření individuality a kreativity. Také proto jsem nyní zvolila změnu - namísto v kamenné školce pracuji v lesní školce.

Matěj Horák - průvodce, pedagog

Do Stromečku jsem se dostal na jaře 2017 a od té doby zde pracuji. Snažím se děti provádět jejich dny ve školce a učit je všímat si dětí a světa kolem nich, který je každý den trošku jiný.

V současnosti jsem studentem pedagogické fakulty UK se zaměřením na přírodní vědy. Vystudoval jsem Gymnázium Přírodní škola. Svůj volný čas rád trávím v přírodě na výletech, nebo na rybách. Mým hlavním koníčkem je teraristika. Chovám převážně sklípkany a drobné suchozemské korýše.

Současně pomáhám s organizací a realizací třídních projektů na ZŠ Albrechtická v Praze ve Kbelích.Studuji učitelství pro 1. a 2. stupeň ZŠ. Ve volném čase jezdím s přáteli na výpravy do přírody a věnuji se chovatelství drobné havěti :-).

Ing. Jaroslava Pěničková – zakladatelka, statutární zástupce spolku, průvodce

Kontakt: Jaroslavapenicka (zavináč)seznam.cz  Tel. 608 135 237

Se Stromečkem jsem od jeho úplného začátku v r. 2012.  Od prvních let, po založení lesní školky, se věnuji jak vedení spolku, organizaci školky, tak částečně i přímé pedagogické činnosti. Učím děti a ony učí mne. Stále mi dává smysl dávat energii do činnosti, která dětem zajistí, že mohou čas dětství trávit venku v úzkém sepětí s přírodou. Jako bonus při školce zde vznikla skvělá komunita rodičů, se kterými mám tu čest se denně potkávat. Moje vzdělání: Po absolvování studia na VŠE jsem cestovala jako dobrovolník po světě - tato škola života mi dala mnoho. Dobrovolnictví, neziskový sektor a učitelství - to mi dává smysl. Jsem absolventkou kurzu Respektovat a být respektován, vzdělávám se nadále na manažerských a pedagogických seminářích Asociace lesních MŠ. Pedagogická kvalifikace: distanční studium - učitelství pro 2. a 3. stupeň na PedF UK, absolvováno v r. 2012. V současnosti studuji pedagogiku předškolního věku, usiluji o druhou maturitu :-) neboť pro vedení mateřské školy je to třeba.

Motivací pro založení Klubu Stromeček mi byly vlastní děti: Jsem maminkou čtyř dětí a 3 z nich lesní školku Stromeček vychodily.

Ing. Irena Šulcová – správa spolku, podpora při žádostech o granty a dotace, spoluzakladatelka

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a poté pracovala v projektovém řízení dotací. Rodičovskou dovolenou si ale chci více užívat s dětmi a pohybem. Mám 2 dcery. Nyní si zpestřuji rodičovskou dovolenou vedením lekcí Strolleringu - cvičení maminek s kočárky a sportovními kurzy pro předškoláky včetně pobytových akcí a činností v klubu Stromeček. Mezi hlavní hobby patří dcerky, sport a příroda. Životní heslo: Žít život naplno, na pohodu, aktivně a zajímavě. A do toho příroda samozřejmě patří!!

Absolvované kurzy: Fitness instructor, První pomoc KIDs, FISAF Core, FISAF Instruktor pohybových aktivit dětí a mládeže, Personální trénink v těhotenství a po porodu.