Náš tým

Ing. Jaroslava Pěničková – zakladatelka, statutární zástupce spolku, pedagog

Kontakt: Jaroslavapenicka (zavináč)seznam.cz  Tel. 608 135 237

Se Stromečkem jsem od jeho úplného začátku v r. 2012.  Od prvních let, po založení lesní školky, se věnuji jak vedení spolku, organizaci školky, tak částečně i přímé pedagogické činnosti. Učím děti a ony učí mne. Stále mi dává smysl dávat energii do činnosti, která dětem zajistí, že mohou čas dětství trávit venku v úzkém sepětí s přírodou. Jako bonus při školce zde vznikla skvělá komunita rodičů, se kterými mám tu čest se denně potkávat. Moje vzdělání: Po absolvování studia na VŠE jsem cestovala jako dobrovolník po světě - tato škola života mi dala mnoho. Dobrovolnictví, neziskový sektor a učitelství - to mi dává smysl. Jsem absolventkou kurzu Respektovat a být respektován, vzdělávám se nadále na manažerských a pedagogických seminářích Asociace lesních MŠ. Pedagogická kvalifikace: distanční studium - učitelství pro 2. a 3. stupeň na PedF UK, absolvováno v r. 2012. V současnosti studuji pedagogiku předškolního věku, usiluji o druhou maturitu :-) neboť pro vedení mateřské školy je to třeba.

Motivací pro založení Klubu Stromeček mi byly vlastní děti: Jsem maminkou čtyř dětí a 3 z nich lesní školku Stromeček vychodily.

Jana Lancová - průvodce pedagog

Milan Stehno - průvodce chůva

Martina Pokorná - průvodce pedagog

Eva Zemanová - průvodce pedagog

Ing. Irena Šulcová – správa spolku, podpora při žádostech o granty a dotace, spoluzakladatelka

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a poté pracovala v projektovém řízení dotací. Rodičovskou dovolenou si ale chci více užívat s dětmi a pohybem. Mám 2 dcery. Nyní si zpestřuji rodičovskou dovolenou vedením lekcí Strolleringu - cvičení maminek s kočárky a sportovními kurzy pro předškoláky včetně pobytových akcí a činností v klubu Stromeček. Mezi hlavní hobby patří dcerky, sport a příroda. Životní heslo: Žít život naplno, na pohodu, aktivně a zajímavě. A do toho příroda samozřejmě patří!!

Absolvované kurzy: Fitness instructor, První pomoc KIDs, FISAF Core, FISAF Instruktor pohybových aktivit dětí a mládeže, Personální trénink v těhotenství a po porodu.